HİZMET SÖZLEŞMESİ

2 Mart 2017 Perşembe


ÖN BİLGİLENDİRME BELGESİ VE KİTAP SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu sözleşme 27.11.2014 Tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup maddeler halinde aşağıdaki gibidir.
Bu Hizmet Şartları Sözleşmesi ve Kullanıcı Hakları metni, Vergi Müfettişleri Derneğine ait olan www.vergiraporu.com.tr internet sitesi ve müşterileri arasında yapılan ticari ilişkiye ait sipariş verme, sipariş ücreti ödeme, sipariş gönderme, teslim alma, , iade, gizlilik, güvenlik ve buna benzer öğeleri düzenleyici bir metindir.


SATICI

Unvanı     Vergi Müfettişleri Derneği (Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır.)
DERBİS Numarası : 21233680500
Adresi : Cihan Sokak  No:13/7 Sıhhiye/ANKARA
Telefon    : 0312 231 8019 
Faks : 0312 231 80 65  
E-Posta : [email protected] 
     
ALICI


Kitap satın alan kişidir.

 

KONU

İşbu sözleşmenin konusu, Satıcının www.vergiraporu.com.tr internet sitesi üzerinden Alıcıya elektronik ortamda satışını yaptığı, kitap satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
 
Alıcı, satışa konu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürünü sipariş verdiğini, işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.vergiraporu.com.tr sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır. 


SİPARİŞLER 


Satıcıya ait www.vergiraporu.com.tr  internet sitesinde kitap satın alma işlemleri aşamasında Alıcının öncelikle kitap seçimi yapması, e-mail adresi ile sair kişisel bilgilerini doğru bir şekilde yazması gerekmektedir. Kitap satın alma işlemine devam etmeden önce “Satın Al” seçeneği üzerinde yer alan “Ön Bilgilendirme Belgesini ve Kitap Satış Sözleşmesini Onaylıyorum” seçeneğini işaretlemesi ile birlikte Alıcının ekranında ön bilgilendirme belgesi ve kitap satış sözleşmesi hükümleri görüntülenecektir. Alıcının “Ön Bilgilendirme Belgesini ve Kitap Satış Sözleşmesini Onaylıyorum” seçeneğini işaretlemiş olması, işbu sözleşmenin akdedildiği anlamını taşımamaktadır. Alıcı, işbu ön bilgilendirme belgesi ve bilet satış sözleşmesini okuyup, sözleşme metninde yer alan tüm bilgileri kontrol etmekle yükümlüdür. Alıcı; “Satın Al” kutucuğunu işaretleyinceye kadar siparişinde, kişisel bilgilerinde gerekli değişiklik ve düzeltmeleri yapmakta serbesttir. Alıcı ancak bu ön bilgilendirme belgesi ve bilet satış sözleşmesini okuduktan, kontrol ettikten ve onayladıktan sonra satın alma işlemine devam edebilecektir. Alıcının bu onayı verdikten sonra “Satın Al” seçeneğini işaretlemesi ile birlikte işbu kitap satış sözleşmesi akdedilmiş olacaktır. Siparişte ve kişisel bilgilerinde hata olmasına rağmen Alıcı bu hataları gidermeksizin satın alma işlemini gerçekleştirdiği takdirde; bilgilerin elektronik ortamda düzeltilmesi artık mümkün olmayacaktır. 

Ödeme onaylandıktan ve satın alma işlemi gerçekleştikten sonra işbu kitap satış sözleşmesi Alıcının bildirmiş olduğu e-mail adresine otomatik olarak iletilecek, bir nüshası da satış işleminin gerçekleştiği tarihten itibaren 2 yıl süre ile Satıcı tarafından elektronik ortamda muhafaza edilecektir.


www.vergiraporu.com.tr zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, artırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. Vergi hariç satış yapılmaz. Satışı yapılan tüm ürünlere KDV dahildir.


Alıcı internet sayfasında sipariş sırasında istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeyi beyan, kabul ve taahhüt eder www.vergiraporu.com.tr’deki satışlar, 18 yaşın üzerindeki ve Türkiye’de ikamet eden müşterilere gerçekleştirilir. Alıcı Satıcıyı yanıltarak 18 yaşın altında olduğu halde siparişi gerçekleştirirse Satıcı tek taraflı olarak siparişin iptali hakkına sahiptir. Bu tip bir durumda Satıcının  karşılaşacağı hukuksal sorundan Alıcı sorumlu olup her ne şart altında olursa olsun hiçbir hak ve alacak talep edemeyecektir.
Siparişinizde geciktirici sebepler oluşursa ya da buna benzer siparişinizin gönderimini engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile siparişiniz süresi içinde teslim edemez ise, Satıcı durumu Alıcıya bildirir. Bu koşullarda Alıcı, siparişinin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini isteyebilir. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine, kredi kartı ile ödeme yapmış ise çekilen tutar kartına iade edilerek, havale ile yapılmış ise Alıcının ödediği hesaba geri havale yapılarak Alıcıya ödenir. Havale ile olacak ücret iadelerinde Alıcı havale bilgilerini bize istenildiği zaman vakit kaybetmeden bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde yaşanacak gecikmelerden Satıcı  sorumlu değildir. Bu işlemler sırasında banka tarafından alınan komisyonlar ve diğer ilgili olası masraflar bu iade edilecek tutardan düşülerek iade işlemi yapılır. 


Alıcının Satıcıya ait www.vergiraporu.com.tr internet sitesi üzerinden satın almayı talep ettiği kitaba ilişkin bilgiler şu şekildedir:

        

Alınan kitapların tüm vergiler dahil fiyatı


NAKLİYE VE TESLİM


Siparişiniz yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile ürün, 3 iş günü içinde  kargoya, takip eden 3 iş günü içerisinde de Alıcıya veya onun gösterdiği adresteki kişi ya da kuruluşa teslim edilir.


Tüm alışverişlerde satın alınan ürünün kargo ücreti Satıcıya aittir. Bu sebeple Satıcı kargo ücretini faturalandırmaz,  Alıcıdan sipariş sırasında kargo ücreti talep edilmez. 


Sipariş edilen ürün, Alıcıdan farklı bir kişi ya da kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi ya da kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz. 


ALICININ KONTROL YÜKÜMLÜLÜĞÜ-AYIPTAN SORUMLULUK


Alıcı, sipariş paketini teslim alırken mutlaka kontrol etmeli hasarlı ve hatalı paketleri teslim almamalıdır. Paket teslim alındığı anda sipariş kargo görevlisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılacaktır. Bu nedenle siparişleri teslim alırken kargo görevlisinin önünde paketi açmalı ve onun önünde (eğer varsa) sorunlu ürünleri tespit etmelidir. İade işlemini başlatmak için, kargo görevlisinin şahitliğinde durumu tutanağa geçerek Satıcıyı bilgilendirmelidir. Teslim alınan paketin  önceden açılmış olup olmadığı ya da gelen paketin deforme olup olmadığı, tutanakta mutlaka belirtilerek hem Alıcı hem de kargo görevlisi tarafından imzalanmalıdır.


CAYMA HAKKI VE İADE
 
Eğer üründe dış etki sonucu oluşmuş olabilecek bir hasar yok ancak eksik veya hatalı basılmış sayfa gibi bir üretim hatası tespit edilirse sitenin "İletişim" linkindeki telefon numaralarını arayarak Derneğimiz personeli bilgilendirilmelidir. Personel Alıcıyı kitabın değişimi konusunda yönlendirecektir. Satışın üzerinden 1 hafta geçtiği ve kitapta herhangi bir üretim hatası olmadığı durumlarda ürün ve para iadesi yapılamaz.

Alıcı, satın almış ve teslim almış oldukları siparişlerindeki ürünleri, orijinal ambalajında, ambalajı açılmamış, tahrip edilmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış halde, teslim tarihinden itibaren yedi günlük süre içerisinde, teslim alınan şekli ile iade edebilir. İade mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte Alıcının kendisine gönderilen fatura eşliğinde kabul edilir. Aksi halde iade edilmek istenen ürün Satıcı tarafından iade alınmayacak ve Alıcıya para iadesi yapılmayacaktır.

Zarar görmüş, kirlenmiş, koli bandı yapıştırılmış, kargo etiketi veya kargo bandı yapıştırılmış, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir Alıcı tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünler Satıcı tarafından kesinlikle geri kabul edilmez, Alıcıya ücret geri ödenmez. 

Alıcı iade etmek istediği ürünün sipariş numarası ve iade sebebini belirten bir e-postayı www.vergiraporu.com.tr adresine göndermeli veya telefonla iletişime geçmelidir. Satıcı bu aşamadan sonra Alıcıya geri dönüp ürünün nereye ve nasıl iade edileceğini bildirecektir. Alıcı bundan sonra iade edilecek ürünü faturası ile birlikte daha önce belirtilen şartları sağlayarak bize ulaştırmalıdır. Bu durumlarda kargo ücreti Alıcıya aittir. Bu iade sırasında oluşan ekstra masraflardan Alıcı sorumlu olup bu tutar iade edilecek ücretten kesilecektir.

Alıcının iade ettiği ürünler Satıcıya ulaştıktan sonra iadeye ilişkin tüm şartlar yukarıda açıklanan tüm hükümlere uyuyorsa iade işlemi başlatılır ve ilgili ücret Alıcıya önceden belirtilen şekillerde geri ödenir. Bu işlemin süresi en geç on gündür. Bankadan veya üçüncü şahıslardan kaynaklanan durumlardan ötürü bu sürenin aşılması durumunda Satıcı bu gecikmeden sorumlu tutulamaz. 

Satılan ürünün hatalı olması veya kargo firması tarafından taşınması sırasında paketin zarar görmesi ve sonucunda bu zararın tespit edilerek ürünün Alıcı tarafından teslim alınmaması durumunda, kargo ücreti Satıcı tarafından karşılanacaktır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise bu durum, tutanağın Alıcıda kalan kopyası ile birlikte en kısa zamanda www.vergiraporu.com.tr’ye bildirilmelidir. En kısa sürede, ek bir ücret talep edilmeden, Satıcı tarafından yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesi sağlanacaktır. 

Alıcı satın aldığı ürünün, hatalı ya da ayıplı çıkması durumunda ücretin iadesini talep etmek yerine aynı üründen yenisini talep edebilir. Alıcı bu durumu www.vergiraporu.com.tr adresine e-posta ile bildirmelidir. Alıcının bu talebinin karşılanması için ürünün www.vergiraporu.com.tr stoklarında bulunması gerektiğinden, www.vergiraporu.com.tr ürünü yenisi ile değiştirmek yerine ürünün ücretini iade etme hakkına sahiptir. 


YETKİLİ MAHKEME


İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek  uyuşmazlıkların çözümü konusunda Ankara Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.